Setkání ve čtvrtek 24. září 2015 17:30 hod. trvalo 40 min a poté následovala mše sv. ve fialové barvě za všechna jména.
Farnost Benátky nad Jizerou se připojila ke čtení jmen kněží dne 20. září v 10:00 v rámci bohoslužby Slova v kostele sv. Máří Magdaleny. Četba jmen kněží spolu s krátkými osudy proběhla po homilii.
Ve Křtinách se četla jména umučených v sobotu 19. září v poledne v kapli sv. Anny. Po modlitbě Anděl Páně se jména četla do mikrofonu, který je přenášel do amplionů po celém středu obce. Čtení jmen trvalo 20 minut – vybrali jsem jen jména, příjmení a tituly. Pouze u biskupů a kandidátů blahořečení jsem připomněl tuto informaci. Vždy po 50 jménech byla vložena modlitba za Boží milosrdenství pro mučené a umučené, ale i pro mučitele a udavače se závěrečnou prosbou o Boží smilování pro nás všechny.
Loučka u Vizovic: Ve dnech 25. a 26. dubna 2015 se v Loučce poprvé po roce 1945 konaly Slavnosti osvobození, a to u příležitosti záchrany a osvobození obce. Součástí programu byla děkovná mše svatá, vernisáž dokumentů a fotografií z obce z období protektorátu, projekce dokumentů. A poprvé v České republice se četla jména kněží, kteří byli vězněni nebo zahynuli v koncentračních táborech v době 2. světové války.
1 | 2 |
povinné údaje
Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války. Soukromá sbírka exponátů v Loučce u Vizovic je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.
...číst více
Na počátku vzniku projektu Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor byla kniha katolického kněze Bedřicha Hoffmanna „A kdo Vás zabije“.
Jedná se o světový unikát, kdy Bedřich Hoffmann s několika dalšími spolubratry už asi v době utrpení v Dachau shromáždil jména všech či drtivé většiny evropských duchovních – jak křesťanů, tak i muslimů, kteří prošli či zemřeli v koncentračním táboře Dachau.
...číst více
Odvážný a prorocky bystrý novinář, jezuita Adolf Kajpr vadil nacistům i komunistům. Nacistické koncentráky...
Zapečetěné krabice s dokumenty k blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959), oblíbeného kazatele,...