Čtení jmen kněží ve Staré Boleslavi 27.9.2017

Čtení jmen kněží ve Staré Boleslavi 27.9.2017

Projekt Naši pastýři před třemi lety odstartovaly ostudné výroky levicových poslanců, kteří tvrdili, že klérus za druhé světové války kolaboroval s nacismem. Lež byla natolik pobuřující, že poslanec Miroslav Kalousek se skupinou dobrovolníků inicioval shromažďování jmen katolických duchovních, které nacistický režim mučil a často zavraždil.

Letos se čtení jmen uskutečnilo 27. 9. 2017 ve Staré Boleslavy při příležitosti Svatováclavské pouti v kostele sv. Václava. Jména přečetli Miroslav Kalousek, Dominik kardinál Duka OP a další.

V červenci letošního roku, k výročí úmrtí Brigádního generála otce Metoděje Kubáně (5. 3. 1942, Dachau) a otce Josefa Štemberky (10. 6. 1942 Lidice), vydal Miroslav Kalousek ve vlastním nákladu knihu „Naši pastýři 1938 – 1945“. Kniha obsahuje 471 jmen kněží, kteří zahynuli, byli vězněni nebo totálně nasazeni ve 2. světové válce. Tento skromný výtisk byl zaslán darem každému knězi v ČR, aby z něj mohl čerpat a dle vlastního uvážení zveřejňovat důležitá fakta.

Při příležitosti svatováclavských slavností byla ve Staré Boleslavy vyhlášena crowdfundingová sbírka na internetovém portálu Indiegogo.com, která má za cíl shromáždit prostředky na důstojnější vydání knihy Naši pastýři 1938 – 1945. Toto vydání, obohacené o kvalitní historický výzkum, obrazové materiály a pevnou vazbu je určeno pro širokou veřejnost a nabídnuto do distribuce.

Mezinárodní crowdfundingový server Indiegogo.com byl zvolen z jediného důvodu, české crowdfundingové společnosti nebyly ochotny se do sbírky zapojit. Sbírka je tedy spuštěna globálně a přispívat mohou lidé z celého světa. 

Na serveru Ingiegogo.com můžete přispět libovolnou částkou a nebo si vybrat některý z bonusů jako je: Nový výtisk knihy podepsaný autory vč. speciální záložky, prohlídka Poslanecké sněmovny či oběd s Miroslavem Kalouskem. Případně je možné přispívat na účet: 115-5316550247/0100 – účet speciálně zřízený na účel shromáždění prostředků na toto vydání.

Fotogalerie

 

Jméno a příjmení:

Telefon:

E-mail:

Poznámka:

povinné údaje


O nás

Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války. Soukromá sbírka exponátů v Loučce u Vizovic je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.
...číst více

Bedřich Hoffmann

Na počátku vzniku projektu Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor byla kniha katolického kněze Bedřicha Hoffmanna „A kdo Vás zabije“.
Jedná se o světový unikát, kdy Bedřich Hoffmann s několika dalšími spolubratry už asi v době utrpení v Dachau shromáždil jména všech či drtivé většiny evropských duchovních – jak křesťanů, tak i muslimů, kteří prošli či zemřeli v koncentračním táboře Dachau.
...číst více

Aktuálně

Česká televize: Neznámí hrdinové – Vězeň a prorok

17.1.2021

Odvážný a prorocky bystrý novinář, jezuita Adolf Kajpr vadil nacistům i komunistům. Nacistické koncentráky...

Další krok k blahořečení P. Kajpra

5.1.2021

Zapečetěné krabice s dokumenty k blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959), oblíbeného kazatele,...

[ ^ nahoru ^ ]