Proběhlé akce

Čtení jmen kněží ve Staré Boleslavi 27.9.2018

Čtení jmen kněží ve Staré Boleslavi 27.9.2018

V předvečer státního svátku České republiky Den české státnosti ve Staré Boleslavi byly čteny jména kněží-hrdinů z naší vlasti, kteří byli vězněni nebo zahynuli v koncentračním táboře v době 2. světové války. Tento projekt byl zahájen v roce 2015 a stal se již tradicí právě ve spojení se státním svátkem České republiky a slavností svatého Václava. Hrdiny si musíme připomínat!

...číst více

Čtení jmen kněží ve Staré Boleslavi 27.9.2017

Čtení jmen kněží ve Staré Boleslavi 27.9.2017

Projekt Naši pastýři před třemi lety odstartovaly ostudné výroky levicových poslanců, kteří tvrdili, že klérus za druhé světové války kolaboroval s nacismem. Lež byla natolik pobuřující, že poslanec Miroslav Kalousek se skupinou dobrovolníků inicioval shromažďování jmen katolických duchovních, které nacistický režim mučil a často zavraždil.

...číst více

Čtení jmen katolických kněží v Praze 29.9.2016

Praha, nám. Republiky, u chrámu sv. Josefa – 29.9.2016

...číst více

Čtení jmen kněží v Třinci 28.9.2016

Čtení jmen kněží v Třinci 28.9.2016

Čtení jmen kněží 28. září 2016 se zúčastnilo přes padesát účastníků v kostele sv. Alberta. Jména byla čtena časově hodinu a půl, poté následovaly přímluvy a modlitby. Setkání bylo zakončeno modlitbou za národ.

...číst více

12

 

Jméno a příjmení:

Telefon:

E-mail:

Poznámka:

povinné údaje


O nás

Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války. Soukromá sbírka exponátů v Loučce u Vizovic je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.
...číst více

Bedřich Hoffmann

Na počátku vzniku projektu Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor byla kniha katolického kněze Bedřicha Hoffmanna „A kdo Vás zabije“.
Jedná se o světový unikát, kdy Bedřich Hoffmann s několika dalšími spolubratry už asi v době utrpení v Dachau shromáždil jména všech či drtivé většiny evropských duchovních – jak křesťanů, tak i muslimů, kteří prošli či zemřeli v koncentračním táboře Dachau.
...číst více

Aktuálně

Česká televize: Neznámí hrdinové – Vězeň a prorok

17.1.2021

Odvážný a prorocky bystrý novinář, jezuita Adolf Kajpr vadil nacistům i komunistům. Nacistické koncentráky...

Další krok k blahořečení P. Kajpra

5.1.2021

Zapečetěné krabice s dokumenty k blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959), oblíbeného kazatele,...

[ ^ nahoru ^ ]