O nás

Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války.

Soukromá sbírka exponátů, která je umístěná v prostorách galerie a ateliéru rodinného domku v Loučce u Vizovic č.p. 140, je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.

Vedle budování expozice členové a dobrovolníci občanského sdružení vyvíjí činnost:

  • badatelskou – členové objevili nová fakta o událostech v době 2. světové války v Loučce a odboji na Valašsku vůbec, v souvislosti s historií útoku na Pearl Harbor nalezli vojáky s českými kořeny a jsou v kontaktu s jejich rodinami v USA
  • vydavatelskou – vydáváme knihy, DVD, publikace
  • vzdělávací – organizujeme přednášky, výstavy, publikujeme
  • sportovní – žáci a kadeti reprezentující Spolek Vojenské muzeum Loučka – Pearl Harbor, vybojovali zlaté medaile v soutěži v boxu

V roce 2015 jsme připravili seznam katolických kněží, kteří byli vězněni či zahynuli v koncentračních táborech v době 2. světové války.

 

Jméno a příjmení:

Telefon:

E-mail:

Poznámka:

povinné údaje


O nás

Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války. Soukromá sbírka exponátů v Loučce u Vizovic je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.
...číst více

Bedřich Hoffmann

Na počátku vzniku projektu Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor byla kniha katolického kněze Bedřicha Hoffmanna „A kdo Vás zabije“.
Jedná se o světový unikát, kdy Bedřich Hoffmann s několika dalšími spolubratry už asi v době utrpení v Dachau shromáždil jména všech či drtivé většiny evropských duchovních – jak křesťanů, tak i muslimů, kteří prošli či zemřeli v koncentračním táboře Dachau.
...číst více

Aktuálně

Česká televize: Neznámí hrdinové – Vězeň a prorok

17.1.2021

Odvážný a prorocky bystrý novinář, jezuita Adolf Kajpr vadil nacistům i komunistům. Nacistické koncentráky...

Další krok k blahořečení P. Kajpra

5.1.2021

Zapečetěné krabice s dokumenty k blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959), oblíbeného kazatele,...

[ ^ nahoru ^ ]