Čtení jmen ve Křtinách 19.9.2015

Ve Křtinách se četla jména umučených v sobotu 19. září v poledne v kapli sv. Anny. Po modlitbě Anděl Páně se jména četla do mikrofonu, který je přenášel do amplionů po celém středu obce. Čtení jmen trvalo 20 minut – vybrali jsem jen jména, příjmení a tituly. Pouze u biskupů a kandidátů blahořečení jsem připomněl tuto informaci. Vždy po 50 jménech byla vložena modlitba za Boží milosrdenství pro mučené a umučené, ale i pro mučitele a udavače se závěrečnou prosbou o Boží smilování pro nás všechny.

Poté zazněla zvonohra. V ambitech kostela byly velkým písmem celkem na 48 stránkách na dvou velkých vývěskách podrobné životopisy kněží. Zůstanou tam až do Dne české státnosti, do slavnosti sv. Václava.

Mons. Jan Peňáz
www.poutnik-jan.cz 

 

Jméno a příjmení:

Telefon:

E-mail:

Poznámka:

povinné údaje


O nás

Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války. Soukromá sbírka exponátů v Loučce u Vizovic je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.
...číst více

Bedřich Hoffmann

Na počátku vzniku projektu Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor byla kniha katolického kněze Bedřicha Hoffmanna „A kdo Vás zabije“.
Jedná se o světový unikát, kdy Bedřich Hoffmann s několika dalšími spolubratry už asi v době utrpení v Dachau shromáždil jména všech či drtivé většiny evropských duchovních – jak křesťanů, tak i muslimů, kteří prošli či zemřeli v koncentračním táboře Dachau.
...číst více

Aktuálně

Česká televize: Neznámí hrdinové – Vězeň a prorok

17.1.2021

Odvážný a prorocky bystrý novinář, jezuita Adolf Kajpr vadil nacistům i komunistům. Nacistické koncentráky...

Další krok k blahořečení P. Kajpra

5.1.2021

Zapečetěné krabice s dokumenty k blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959), oblíbeného kazatele,...

[ ^ nahoru ^ ]