O nás v médiích

Veřejně zazní jména obětí války z řad duchovních

25.9.2015
Jména katolických kněží vězněných či zavražděných v době druhé světové války se budou číst na sedmi desítkách míst v České republice. Projekt Naši pastýři 1938-1945, který zaštítil kardinál Dominik Duka, se koná u příležitosti 70. výročí ukončení druhé světové války v Evropě a Dne české státnosti. K dnešnímu dni je na seznamu 325 osob. Organizátoři se obracejí i na veřejnost, aby případná další jména kněží doplnila.

článek zde

Zdroj: 24hodin.cz

Names of Catholic priests killed in war to be read aloud

24.9.2015
Prague, Sept 23 (CTK) - The names of the Catholic priests imprisoned or murdered during World War Two will be read publicly within the project Our Shepherds 1938-1945 in 70 places across the Czech Republic, deputy Miroslav Kalousek (TOP 09), who has initiated the project, told journalists Wednesday.

The project, to be held under the auspices of Prague Archbishop Cardinal Dominik Duka, will take place on the occasion of the 70th anniversary of the end of World War Two in Europe and Czech Statehood Day.

celý článek zde

Zdroj: Prague Daily Monitor

Kalousek přešel do útoku: Kvůli katolické církvi a nacismu

23.9.2015
Prvního místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska už před rokem zvedl ze židle poslanec sociální demokracie, který už před rokem prohlásil, že katolická církev se za druhé světové války neštítila spolupráce s nacisty. Kalousek spolu s kardinálem Dukou teď uvedli v život projekt, jehož cílem je dokázat, že nacisté katolické duchovní popravovali.

celý článek zde

Zdroj: ParlamentníListy.cz

Připomeneme si osudy katolických duchovních

23.9.2015
V rámci projektu Naši pastýři 1938 – 1945 budou na několika místech naší diecéze čtena jména duchovních, kteří byli usmrceni nebo vězněni za 2. světové války.

celý článek zde

Zdroj: BIHK.cz

Kalouska naštval poslanec ČSSD, tak s Dukou vymysleli předčítání jmen vězněných kněží

23.9.2015
V následujících dnech se budou číst jména katolických kněží, kteří byli vězněni nebo zavražděni za druhé světové války. Projekt Naši pastýři 1938-1945 zaštítil kardinál Dominik Duka, iniciátorem byl však Miroslav Kalousek, který pro Aktuálně.cz poznamenal, že jedním z prvních impulsů bylo, když ve Sněmovně vystoupil poslanec Igor Jakubčík z ČSSD s tím, že katolická církev kolaborovala s nacismem. "To mě dost nadzvedlo," řekl Kalousek.

celý článek zde

Zdroj: Aktuálně.cz

12

 

Jméno a příjmení:

Telefon:

E-mail:

Poznámka:

povinné údaje


O nás

Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války. Soukromá sbírka exponátů v Loučce u Vizovic je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.
...číst více

Bedřich Hoffmann

Na počátku vzniku projektu Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor byla kniha katolického kněze Bedřicha Hoffmanna „A kdo Vás zabije“.
Jedná se o světový unikát, kdy Bedřich Hoffmann s několika dalšími spolubratry už asi v době utrpení v Dachau shromáždil jména všech či drtivé většiny evropských duchovních – jak křesťanů, tak i muslimů, kteří prošli či zemřeli v koncentračním táboře Dachau.
...číst více

Aktuálně

Česká televize: Neznámí hrdinové – Vězeň a prorok

17.1.2021

Odvážný a prorocky bystrý novinář, jezuita Adolf Kajpr vadil nacistům i komunistům. Nacistické koncentráky...

Další krok k blahořečení P. Kajpra

5.1.2021

Zapečetěné krabice s dokumenty k blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959), oblíbeného kazatele,...

[ ^ nahoru ^ ]