Výstava "A kdo Vás zabije..." v předvečer státního svátku České republiky Den slovanských věrozvěstů Velehrad

4.7.2020
Výstava

Expozice velkoformátových fotografií kněží olomoucké arcidiecéze zabitých ve 2. světové válce pod názvem "A kdo vás zabije..."

V rámci projektu Paschalia Olomucensia

Pocta otci Bedřichu Hoffmanovi, autorovi seznamu vězněných a zabitých kněží v koncetračním táboře Dachau, který vyšel knižně pod názvem "A kdo Vás zabije...", který působil v kostele sv. Michala v Olomouci.

Fotogalerie


O nás

Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války. Soukromá sbírka exponátů v Loučce u Vizovic je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.
...číst více

Bedřich Hoffmann

Na počátku vzniku projektu Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor byla kniha katolického kněze Bedřicha Hoffmanna „A kdo Vás zabije“.
Jedná se o světový unikát, kdy Bedřich Hoffmann s několika dalšími spolubratry už asi v době utrpení v Dachau shromáždil jména všech či drtivé většiny evropských duchovních – jak křesťanů, tak i muslimů, kteří prošli či zemřeli v koncentračním táboře Dachau.
...číst více

Aktuálně

V Horní Bečvě byla zahájena výstava o pronásledovaných kněžích

20.9.2020

V kostele sv. Jana a Pavla na Horní Bečvě byla pod záštitou olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera zahájena...

Výstava "A kdo Vás zabije..." v předvečer státního svátku České republiky Den slovanských věrozvěstů Velehrad

4.7.2020

Expozice velkoformátových fotografií kněží olomoucké arcidiecéze zabitých ve 2. světové válce pod názvem "A...

[ ^ nahoru ^ ]