Novinky

Čtení jmen katolických kněží v Pardubicích

Čtení jmen katolických kněží v Pardubicích

3.10.2016

V pondělí 10. října 2016 v 17:15 hod. v kostele sv. Bartoloměje v Pardubicích se připojí k projektu Čtení jmen kněží - Naši pastýři 1938–1945, kteří zahynuli nebo byli věznění v koncentračním táboře v době 2. světové války. Během 45 min. přečte 10 lektorů 70 jmen z celkového seznamu včetně krátké informace o jejich osudu. Na všech 425 osob budou pamatovat při mši svaté, která bude následovat v 18:00 hod.

...více

Čtení jmen kněží v Třinci

Čtení jmen kněží v Třinci

30.9.2016

Čtení jmen kněží 28. září 2016 se zúčastnilo přes padesát účastníků v kostele sv. Alberta. Jména byla čtena časově hodinu a půl, poté následovaly přímluvy a modlitby. Setkání bylo zakončeno modlitbou za národ.

...více

Čtení jmen katolických kněží vězněných či zavražděných v době 2. světové války

Čtení jmen katolických kněží vězněných či zavražděných v době 2. světové války

23.9.2016

Tisková zpráva 23. 9. 2016

Čtení jmen katolických kněží vězněných či zavražděných v době 2. světové války je projekt Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor. 

Projekt inicioval pan Miroslav Kalousek a zaštítil kardinál Dominik Duka.

...více

Svatováclavské čtení jmen

Svatováclavské čtení jmen

23.9.2016

V pondělí 26. 9. v Olomouci u chrámu sv. Mořice, ve čtvrtek 29. 9. u kláštera kapucínů na náměstí Republiky v Praze a v pátek 30. 9. u katedrály Božského Spasitele v Ostravě (vždy od 14 hodin) se můžete přijít zapojit ke Svatováclavskému čtení jmen katolických kněží pronásledovaných, vězněných či zavražděných v době 2. světové války. Délka čtení bude cca 2 hodiny.

...více

Na úterý 20. září vyhlásil papež Den modliteb za mír

Na úterý 20. září vyhlásil papež Den modliteb za mír

20.9.2016

Papež František vyzval věřící, farnosti i církevní sdružení, aby prožili úterý 20. září jako Den modliteb za mír.

...více

Výstava připomene sudetské Němce, kteří se postavili nacismu

Výstava připomene sudetské Němce, kteří se postavili nacismu

20.9.2016

/ ČTK / 19. září 2016 WÜRZBURG -
Osud desítky sudetských Němců, kteří se i z důvodu svého náboženského přesvědčení postavili nacismu a zaplatili za to životem, připomene výstava, která začala v bavorském Würzburgu. Záštitu nad ní převzali český premiér Bohuslav Sobotka a pražský arcibiskup Dominik Duka.

...více

12345

 

Jméno a příjmení:

Telefon:

E-mail:

Poznámka:

povinné údaje


O nás

Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války. Soukromá sbírka exponátů v Loučce u Vizovic je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.
...číst více

Bedřich Hoffmann

Na počátku vzniku projektu Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor byla kniha katolického kněze Bedřicha Hoffmanna „A kdo Vás zabije“.
Jedná se o světový unikát, kdy Bedřich Hoffmann s několika dalšími spolubratry už asi v době utrpení v Dachau shromáždil jména všech či drtivé většiny evropských duchovních – jak křesťanů, tak i muslimů, kteří prošli či zemřeli v koncentračním táboře Dachau.
...číst více

Aktuálně

Česká televize: Neznámí hrdinové – Vězeň a prorok

17.1.2021

Odvážný a prorocky bystrý novinář, jezuita Adolf Kajpr vadil nacistům i komunistům. Nacistické koncentráky...

Další krok k blahořečení P. Kajpra

5.1.2021

Zapečetěné krabice s dokumenty k blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959), oblíbeného kazatele,...

[ ^ nahoru ^ ]