Novinky

Čtení jmen kněží ve Staré Boleslavi

Čtení jmen kněží ve Staré Boleslavi

27.9.2018

V předvečer státního svátku České republiky Den české státnosti ve Staré Boleslavi byly čteny jména kněží-hrdinů z naší vlasti, kteří byli vězněni nebo zahynuli v koncentračním táboře v době 2. světové války. Tento projekt byl zahájen v roce 2015 a stal se již tradicí právě ve spojení se státním svátkem České republiky a slavností svatého Václava. Hrdiny si musíme připomínat!
 

...více

Na výstavě "Katolická církev a republika - 100 let" je velká část věnována projektu "Naši pastýři 1938 – 1945"

Na výstavě "Katolická církev a republika - 100 let" je velká část věnována projektu "Naši pastýři 1938 – 1945"

5.7.2018

„Cílem výstavy je zmapovat vztah mezi státem a církví. Církev je jedním z důležitých komponentů veřejného života a vždycky byla. Chceme připomenout, jak důležitá je v životě moderního státu a jaký vliv mají státní instituce na její fungování,“ uvedl kurátor výstavy Jindřich Forejt. 

...více

Čtení jmen kněží v letošním roce se koná ve Staré Boleslavi

Čtení jmen kněží v letošním roce se koná ve Staré Boleslavi

27.9.2017

Projekt Naši pastýři před třemi lety odstartovaly ostudné výroky levicových poslanců, kteří tvrdili, že klérus za druhé světové války kolaboroval s nacismem. Lež byla natolik pobuřující, že poslanec Miroslav Kalousek se skupinou dobrovolníků inicioval shromažďování jmen katolických duchovních, které nacistický režim mučil a často zavraždil.

...více

Naši pastýři 1938 – 1945 vychází knižně

Naši pastýři 1938 – 1945 vychází knižně

5.7.2017

Knihu s názvem Naši pastýři 1938 – 1945 představil poslanec Miroslav Kalousek, který ji vydal vlastním nákladem a kniha je určena pro farnosti v naší zemi.. Knihu představil na Národní pouti na Velehradě biskupům českých, moravských a slezských diecézí a také za účasti náčelníka generálního štábu armádního generála Ing. Josefa Bečváře a hlavního kaplana Armády ČR plukovníka P. Jaroslava Kníchala.

...více

12345

 

Jméno a příjmení:

Telefon:

E-mail:

Poznámka:

povinné údaje


O nás

Spolek Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor je nezisková organizace, která se věnuje historii období 2. světové války. Soukromá sbírka exponátů v Loučce u Vizovic je zaměřena na historii v době 2. světové války v Loučce u Vizovic i na Zlínsku, dále útoku na Pearl Harbor (a souvislostem této události s naší vlastí), osudy kněží v době války, rolí vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze s českými kořeny.
...číst více

Bedřich Hoffmann

Na počátku vzniku projektu Spolku Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor byla kniha katolického kněze Bedřicha Hoffmanna „A kdo Vás zabije“.
Jedná se o světový unikát, kdy Bedřich Hoffmann s několika dalšími spolubratry už asi v době utrpení v Dachau shromáždil jména všech či drtivé většiny evropských duchovních – jak křesťanů, tak i muslimů, kteří prošli či zemřeli v koncentračním táboře Dachau.
...číst více

Aktuálně

Česká televize: Neznámí hrdinové – Vězeň a prorok

17.1.2021

Odvážný a prorocky bystrý novinář, jezuita Adolf Kajpr vadil nacistům i komunistům. Nacistické koncentráky...

Další krok k blahořečení P. Kajpra

5.1.2021

Zapečetěné krabice s dokumenty k blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959), oblíbeného kazatele,...

[ ^ nahoru ^ ]